"Коли розумні і чесні люди діють спільно, бовдури і шахраї відступають."
Шарль Піно Дюкло
 
 
 

Модель 6. Створення ОСББ і укладання угоди з приватною сервісною компанією для робіт, виконання яких власними силами ОСББ є проблематичним

ОСББ може укласти угоду на свій розсуд, нікого не питаючи! Сервісна компанія залежить від задоволеності ОСББ, бо ОСББ може розірвати угоду про надання послуг у разі незадоволеності!

Це ідеальна модель, якщо:

  1. ви створили ОСББ, що є дуже непросто (див. модель 4, частина перша),
  2. знайшлася приватна сервісна компанія, яка спроможна надати якісні послуги. Маються на увазі послуги такого рівня, що голова ОСББ задіяний тільки у питаннях управління, а все інше має робити сервісна компанія.

Голова ОСББ систематизує зауваження мешканців і вживає кроки для примусу сервісної компанії надавати послугу якісно.

Але проблема в тому, що це новий вид бізнесу, то він поки що не отримав необхідного розвитку. Після детального вивчення компаній, що пропонують такі послуги, виявилося, що ні матеріальної бази, ні необхідного штату в них нема. Здебільшого такі компанії – це “номер телефону” і все! Навіть оглянувши базу одного із найбільших таких підприємств, виявилося, що пункт, на якому чергує аварійна бригада, один на місто, і може бути на відстані 1020 км від вашого будинку. Поки аварійна бригада приїде перекривати воду при прориві труби, півбудинку затопить, і проблеми лягають на голову правління, йому будуть висунуті претензії і звинувачення. А деяких потрібних послуг вони взагалі не надають!

Але це найбільш перспективний метод, який стане ідеальним за умови розвитку цього сегменту послуг, а це потребує принаймні декількох років!