"Коли розумні і чесні люди діють спільно, бовдури і шахраї відступають."
Шарль Піно Дюкло
 
 
 

Модель 1. Керуюча компанія, яка примусово призначається органами місцевої влади

Відповідно до закону “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”:

“У разі якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом (тобто до 1 липня 2016р) співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради… У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади…”

Це той самий ЖЕК, якому змінять власника, але не змінять суть. Так ті самі чиновники, абсолютно «чесно» виберуть на “конкурсі” потрібні їм компанії, а ви будете платити гроші і дивитися, як занепадає ваша багатоповерхівка. Ви зможете поскаржитися директору, якого ви не можете звільнити з роботи чи позбавити премії. Це послуга від “керуючої компанії”, на сервіс чи на ціну якої споживачі не впливають взагалі!

Це повна невідповідність головному принципу, за яким право на надання послуги залежить від задоволеності клієнта.

Після укладення угоди на управління і приватизації цих “жеків-управителів”, спроби ініціативних мешканців поставити питання щодо зміни компанії будуть придушуватися. Це робитиметься через організацію “опозиції” серед тих, хто звик підтримувати “обіцяльників” безкоштовної манни небесної.

У складних випадках чиновники захищатимуться аж до заходів можливого фізичного впливу чи залякування ініціаторів змін.

Це найгірша модель управління!